Kultura

28. Února

V průběhu února jsme se zaměřili na to, co se dělo v našem městě v mrazivých dnech, co se děje teď, a na co se můžete s přicházejícím jarem těšit. Žádné velké akce zatím nehrozí, tak se pojďme radovat z drobností. Každý zvlášť, ale zároveň všichni společně.

14. Února

Už to skoro vypadalo, že letos budeme o masopust ochuzeni. Jak je ale všeobecné známo, tradic se vzdáváme opravdu jen velmi neradi. Proto byla v Holešově a místních částech uspořádána miniverze masopustní obchůzky. Do ulic města i osadních výborů vyrazila Holešovská muzika za doprovodu medvěda a medvědáře. O masopustu jsme si také povídali s etnografem Muzea jihovýchodní Moravy a místopředsedou Vlastivědného kroužku Ondrou Machálkem.

3. Ledna

Jubilejní 20. ročník Festivalu židovské kultury se nesl ve slavnostním duchu. Často se vzpomínalo, do Holešova se vrátili ti, kteří byli přítomni při položení základů této tradice, opět se tančilo, zpívalo, přednášelo a hlavně setkávalo. Festival židovské kultury 2020 byl zkrátka skvělý.

25. Prosince 2020

Udělejte si pohodlí a nechte se unést krásnými tóny vánočních skladeb v podání Holešovského komorního orchestru a dvou úžasných sólistek Kristýny Vylíčilové a Petry Bradáčové.

20. Prosince 2020

Původně jsme Vám chtěli jen popřát klidné svátky a připojit přání všeho dobrého v příštím roce, ale pak jsme si řekli, že nejlepší bude, když si všichni popřejeme navzájem... Podívejte se na novou reportáž, třeba se v ní uvidíte nebo si poslechněte, co Vám přejí Vaši spoluobčané, kamarádi a známí. Tak ať jste zdraví a šťastní.

6. Prosince 2020

K radosti všech dětí dorazila do Holešova Mikulášská družina, která projela naším městem a všechny a všechny odvážné obdarovala. Na zastávkách bylo možné se s Mikulášem, anděly a čerty vyfotit nebo zarecitovat básničku. Tyto kouzelné chvíle si nenechaly ujít desítky dětí.

23. Listopadu 2020

Záznam koncertu z nádvoří Zámku Holešov.