Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kultura

9. Ledna

Na co bude použit výtěžek holešovské Tříkrálové sbírky? Kolik koledníků se vydalo do ulic Holešova? A víte, že K + M+ B+ neznamená Kašpar, Melichar, Baltazar ani vtipem proslulé: klíče, mobil, brýle?

5. Prosince 2021

Kdo by neznal tuto hlášku z proslulých Pelíšků? Zná ji asi každý. Možná ale ne každý zná původ tradic a možná ani neví, kolik měl dříve adventní věnec svíček nebo kdy na štědrovečerní tabuli připlul tradiční kapr. Zveme vás k malému adventnímu povídání, kde se mnohé dozvíte.

14. Listopadu 2021

Dokud můžeme, snažíme se v Holešově užívat si tradice, o které jsme v loňském roce byli ochuzeni. Pojďte se podívat, které to jsou...

31. Října 2021

Oslava státního svátku neobnášela pouze tradiční pietní akt, byli jsme také svědky nevídaného propojení kultur, oslavy lidství a vskutku nádherného hudebního zážitku.

24. Října 2021

Co neodmyslitelně patří k podzimu? Burčák, pohyb v přírodě i pouštění draků... Netradiční i tradiční akce v obcích našeho Mikroregionu Holešovsko.

10. Října 2021

Aneb několik otázek na dramaturga festivalu Musica Holešov Karla Košárka. Co nás čeká a na co se můžeme těšit? A ohlédneme se také za koncertem Dana Bárty.

3. Října 2021

Přinášíme naší knihovně pomyslnou kytici složenou ze slov a zážitků a připíjíme na mnoho dalších let. Oslavy výročí knihovny právě vyvrcholily... Co jí přejí oživlé postavy holešovských pověstí, se dozvíte v závěru reportáže.

29. Srpna 2021

Pokud se hned teď zvednete a vydáte se do holešovské kovárny, nebudete litovat. Jestli se na reportáž díváte později, tak se podívejte, co se dělo v posledním prázdninovém týdnu.

15. Srpna 2021

Pojem Letní škola barokní hudby je v Holešově docela známý, málokdo ale možná ví, v čem spočívá její koncept, a o jak unikátní záležitost se jedná. Ptali jsme se frekventantů i hlavních organizátorů...

25. Července 2021

Skvělá hudba, tanec, divadlo, workshopy, přednášky a mnoho dalšího.

11. Července 2021

Chcete vědět, jaký byl festival MusicTon Holešov, jak si ho užil třeba Jakub Kohák a hlavně jak se líbil Vám? My jsme to chtěli vědět taky, a tak jsme se prostě zeptali.

4. Července 2021

Naše sousední obce nejsou pozadu a pořádají pestrou škálu kulturních akcí. Nabízíme vám malý náhled do společenského dění v našem okolí.


Zobrazit více