Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kultura

19. Června

Propagační video si město Holešov nadělilo ke svému 700. výročí. S velkou úctou k historickému odkazu jsme velmi rádi, že Holešov je stále velmi kulturním městem plným hudby, jsme šťastní, že ctíme tradice, že se setkáváme při regionálních akcích s nadregionálním přesahem. Osobnost Rabína Šacha nebo třeba bikemaraton Drásal jsou toho zářným důkazem. A právě o tom tato píseň je.

19. Června

Holešovská Regata slavila ve velkém! Povídali jsme si o jejich začátcích i o tom, že Regata zkrátka patří do Holešova. Ročník 2022 byl prostě perfektní a věříme, že si ji všichni návštěvníci skvěle užili.

5. Června

Děti v Holešově a okolí si mohly užít hned tři skvělé akce. Co vše pro ně bylo připraveno?

17. Dubna

Díky speciálním prohlídkám se návštěvníci mohli dozvědět více o svátcích křesťanských i židovských. Jaké byly Velikonoce v holešovské kovárně a Šachově synagoze?

10. Dubna

V Holešově tedy spíše Noc s Ladou... Podívejte se, jak bavila nejen děti, ale i samotné pořadatele.

27. Února

Lidé nás přesvědčili, jak moc se těšili na tradiční vodění medvěda. Podívejte se, jak si masopust užil Mikroregion Holešovsko.

20. Února

Přivoláváme jaro spolu s folklórním souborem Zrníčko TYMY a Cimbálovou muzikou Paléska.

23. Ledna

Tentokrát jsme se zaměřili na kolébku umění všeho druhu. Čtyři umělecké obory a více než 700 mladých nadaných umělců...

9. Ledna

Na co bude použit výtěžek holešovské Tříkrálové sbírky? Kolik koledníků se vydalo do ulic Holešova? A víte, že K + M+ B+ neznamená Kašpar, Melichar, Baltazar ani vtipem proslulé: klíče, mobil, brýle?

5. Prosince 2021

Kdo by neznal tuto hlášku z proslulých Pelíšků? Zná ji asi každý. Možná ale ne každý zná původ tradic a možná ani neví, kolik měl dříve adventní věnec svíček nebo kdy na štědrovečerní tabuli připlul tradiční kapr. Zveme vás k malému adventnímu povídání, kde se mnohé dozvíte.

14. Listopadu 2021

Dokud můžeme, snažíme se v Holešově užívat si tradice, o které jsme v loňském roce byli ochuzeni. Pojďte se podívat, které to jsou...

31. Října 2021

Oslava státního svátku neobnášela pouze tradiční pietní akt, byli jsme také svědky nevídaného propojení kultur, oslavy lidství a vskutku nádherného hudebního zážitku.


Zobrazit více