Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kultura

27. Listopadu

Je první adventní neděle, a tak jsme se zaměřili na jeden z možná trošku upozaděných zvyků – roráty. Je známo, že časně ráno pořádané rorátní mše svaté doprovázené nádhernými liturgickými zpěvy se u nás dříve konaly denně v průběhu celého adventu prakticky ve všech farních kostelích. Přestože žádný jiný národ nemá tak bohatě rozvinutou rorátní tradici, ve druhé polovině 20. století u nás zájem o roráty prudce opadl. V poslední době však probíhají snahy o obnovu této tradice. Třeba v Holešově je možné chodit na roráty každý všední den v adventním období. Věděli jste to?

30. Října

Ochotnické divadlo má v Holešově hluboké kořeny a je živé dodnes. Ptali jsme se na vzpomínky, zážitky i divadelní přehlídku. A co bude dál?

9. Října

Mohlo by se to zdát, ale opak je pravdou. Toto celé dohromady totiž tvořilo letošní TÝDEN KNIHOVEN. A bylo to opravdu kouzelné.

2. Října

Mistrovské repliky českých korunovačních klenotů jsou k vidění na holešovském zámku. Co dalšího můžete v rámci podzimní výstavní sezóny v Holešově vidět? No, je toho dost, přesvědčte se sami...

4. Září

V Holešově ctíme tradice a dožínky k nim rozhodně patří. I když už jsou jiné, než bývaly dříve, stále klademe důraz na jejich význam. Letos opět vyrazil nádherný slavnostní průvod, muzika hrála a lidé se bavili...

28. Srpna

V Holešově a Rymicích jsme prožili dva "moto víkendy", které si nenechaly ujít stovky lidí. Rymický trojúhelník i srazy veteránů patří mezi oblíbené události.

18. Července

Festival židovské kultury Ha-Makom je za námi a byl, možná i díky svému zaměření, velmi úspěšný. O čem vlastně byl?

18. Července

Nečekejte seznamy letopočtů a historických mezníků, ale spíše hledání souvislostí a nacházení odpovědí. Achab Haidler spolu s Vratislavem Brázdilem nám obojí nabízí v dokumentu Dům lásky.

10. Července

Letní iluze patří k Holešovu už 20 let. Letošní ročník je však speciální. Ať už tématem, počtem autorů nebo umístěním...

19. Června

Propagační video si město Holešov nadělilo ke svému 700. výročí. S velkou úctou k historickému odkazu jsme velmi rádi, že Holešov je stále velmi kulturním městem plným hudby, jsme šťastní, že ctíme tradice, že se setkáváme při regionálních akcích s nadregionálním přesahem. Osobnost Rabína Šacha nebo třeba bikemaraton Drásal jsou toho zářným důkazem. A právě o tom tato píseň je.

19. Června

Holešovská Regata slavila ve velkém! Povídali jsme si o jejich začátcích i o tom, že Regata zkrátka patří do Holešova. Ročník 2022 byl prostě perfektní a věříme, že si ji všichni návštěvníci skvěle užili.

5. Června

Děti v Holešově a okolí si mohly užít hned tři skvělé akce. Co vše pro ně bylo připraveno?


Zobrazit více