Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kultura

19. Února

Je to tak, hned na několika místech v Mikroregionu Holešovsko byli spatřeni medvědi. A nejen ti! Zajímavých úkazů bylo možno pozorovat nespočet. Přesvědčte se sami.

15. Ledna

Slavnostní novoroční koncert byl svou dramaturgií natolik vydařený, že by byla škoda, abyste o něj přišli. Novoroční zdravici připojili také starosta a místostarostové města Holešova.

27. Listopadu 2022

Je první adventní neděle, a tak jsme se zaměřili na jeden z možná trošku upozaděných zvyků – roráty. Je známo, že časně ráno pořádané rorátní mše svaté doprovázené nádhernými liturgickými zpěvy se u nás dříve konaly denně v průběhu celého adventu prakticky ve všech farních kostelích. Přestože žádný jiný národ nemá tak bohatě rozvinutou rorátní tradici, ve druhé polovině 20. století u nás zájem o roráty prudce opadl. V poslední době však probíhají snahy o obnovu této tradice. Třeba v Holešově je možné chodit na roráty každý všední den v adventním období. Věděli jste to?

30. Října 2022

Ochotnické divadlo má v Holešově hluboké kořeny a je živé dodnes. Ptali jsme se na vzpomínky, zážitky i divadelní přehlídku. A co bude dál?

9. Října 2022

Mohlo by se to zdát, ale opak je pravdou. Toto celé dohromady totiž tvořilo letošní TÝDEN KNIHOVEN. A bylo to opravdu kouzelné.

2. Října 2022

Mistrovské repliky českých korunovačních klenotů jsou k vidění na holešovském zámku. Co dalšího můžete v rámci podzimní výstavní sezóny v Holešově vidět? No, je toho dost, přesvědčte se sami...

4. Září 2022

V Holešově ctíme tradice a dožínky k nim rozhodně patří. I když už jsou jiné, než bývaly dříve, stále klademe důraz na jejich význam. Letos opět vyrazil nádherný slavnostní průvod, muzika hrála a lidé se bavili...

28. Srpna 2022

V Holešově a Rymicích jsme prožili dva "moto víkendy", které si nenechaly ujít stovky lidí. Rymický trojúhelník i srazy veteránů patří mezi oblíbené události.

18. Července 2022

Festival židovské kultury Ha-Makom je za námi a byl, možná i díky svému zaměření, velmi úspěšný. O čem vlastně byl?

18. Července 2022

Nečekejte seznamy letopočtů a historických mezníků, ale spíše hledání souvislostí a nacházení odpovědí. Achab Haidler spolu s Vratislavem Brázdilem nám obojí nabízí v dokumentu Dům lásky.

10. Července 2022

Letní iluze patří k Holešovu už 20 let. Letošní ročník je však speciální. Ať už tématem, počtem autorů nebo umístěním...

19. Června 2022

Propagační video si město Holešov nadělilo ke svému 700. výročí. S velkou úctou k historickému odkazu jsme velmi rádi, že Holešov je stále velmi kulturním městem plným hudby, jsme šťastní, že ctíme tradice, že se setkáváme při regionálních akcích s nadregionálním přesahem. Osobnost Rabína Šacha nebo třeba bikemaraton Drásal jsou toho zářným důkazem. A právě o tom tato píseň je.


Zobrazit více