Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kultura

17. Září

Jak žhavý byl letošní Vypalovák? Co bylo možné ochutnat a kdo získal titul Chillimaster 2023? Dozvíte se v reportáži.

10. Září

Dožínky Mikroregionu Holešovsko byly opět vydařené! Doprovodný program byl zaměřen na kroje. A jak se vlastně nosí kroje starostům a starostkám? Podívejte se v reportáži Holešov TV.

6. Srpna

Malé ohlédnutí za pestrým a zajímavým Festivalem židovské kultury, který je každoročně jednou ze stěžejních kulturních akcí města Holešova.

30. Července

Může epitaf na náhrobku obsáhnout příběh života? Patrně ne. I přesto ale náhrobky na židovském hřbitově prozrazují mnohé... Vydejte se s námi na prohlídku židovského hřbitova v Holešově.

16. Července

Oživené masné krámy nebo zámecké výstavy, i to patří ke společenskému dění v našem městě. Přijměte pozvání...

18. Června

Skvělá a velkolepá Holešovská Regata vyplula už pojedenácté. Jak si ji užívali, nám prozradili nadšení návštěvníci i kapely Mig 21, Olympic nebo Th!s.

11. Června

Jaké to je, když dorazíte na místo, kde na vás z každého koutu dýchne minulost, jsme zjistili v Kurovicích. Vydejte se s námi na výlet do historie.

9. Dubna

Jak probíhaly v Holešově a okolí přípravy na Velikonoce? Jako vždy - tradičně a příjemně - i přes nepřízeň počasí.

19. Února

Je to tak, hned na několika místech v Mikroregionu Holešovsko byli spatřeni medvědi. A nejen ti! Zajímavých úkazů bylo možno pozorovat nespočet. Přesvědčte se sami.

15. Ledna

Slavnostní novoroční koncert byl svou dramaturgií natolik vydařený, že by byla škoda, abyste o něj přišli. Novoroční zdravici připojili také starosta a místostarostové města Holešova.

27. Listopadu 2022

Je první adventní neděle, a tak jsme se zaměřili na jeden z možná trošku upozaděných zvyků – roráty. Je známo, že časně ráno pořádané rorátní mše svaté doprovázené nádhernými liturgickými zpěvy se u nás dříve konaly denně v průběhu celého adventu prakticky ve všech farních kostelích. Přestože žádný jiný národ nemá tak bohatě rozvinutou rorátní tradici, ve druhé polovině 20. století u nás zájem o roráty prudce opadl. V poslední době však probíhají snahy o obnovu této tradice. Třeba v Holešově je možné chodit na roráty každý všední den v adventním období. Věděli jste to?

30. Října 2022

Ochotnické divadlo má v Holešově hluboké kořeny a je živé dodnes. Ptali jsme se na vzpomínky, zážitky i divadelní přehlídku. A co bude dál?


Zobrazit více